Wybieramy meble do ogrodu. Na co zwrócić uwagę przed kupnem?

Wybieramy meble do ogrodu. Na co zwrócić uwagę przed kupnem?

Wiosna to okres, w którym najczęściej decydujemy się na zmiany w naszym ogrodzie. Bez względu na to jaką pełni funkcję, czy służy do prowadzenia upraw czy do wypoczynku na świeżym powietrzu, meble ogrodowe mogą zarówno zwiększyć komfort pracy jak i umilić spotkania pod chmurką. W jakie modele warto zainwestować? Nad czym warto zastanowić się przed kupnem? Poniżej kilka podstawowych informacji na temat ogrodowego designu.

Wybór odpowiednich mebli do ogrodu

Kluczowym aspektem jest oczywiście wielkość ogrodu. W przypadku niewielkiego tarasu lub przydomowego ogródka nie należy decydować się na meble o dużych gabarytach. Wówczas warto postawić na funkcjonalne rozwiązania, które dodatkowo ozdobią całość aranżacji. Odpowiednio dobrane nie tylko przysporzą okazję do wypoczynku w ogrodzie, ale również dodadzą mu nowoczesnego wyglądu. Dobrym rozwiązaniem są meble składane, nie wymagające dużo miejsca w zimowym schowku. Należy zwrócić uwagę na materiał z którego są wykonane. Najbardziej uniwersalne jest drewno. Zabezpieczone odpowiednimi preparatami będzie odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne. W przypadku mebli ogrodowych przewagę nad drewnem litym wykazuje drewno klejone warstwowo, które wyróżnia się wysoką wytrzymałością oraz stabilną formą. Meble wyposażone w dodatki z tkanin powinny mieć możliwość zdejmowania ich oraz prania w pralce.

Meble ogrodowe, które warto mieć na swojej działce w zależności od wielkości ogrodu

Mały ogród

W małym ogrodzie lub na tarasie sprawdzi się jednoosobowy stelaż na hamak. W zależności od aranżacji możemy wybrać płócienne siedzisko lub designerski fotel, który na okres zimowy można przenieść do wnętrza swojego domu. To propozycja dla osób ceniących wypoczynek we własnym towarzystwie. Ciekawym przykładem jest fotel wiszący ze stelażem SwingyOne. Solidna konstrukcja stelaża oraz ażurowa forma fotela to dobra alternatywa dla wielbicieli nowoczesnych rozwiązań.

Fotel wiszący do ogrodu

Średni ogród

Większy ogród to większe możliwości wyboru. Należy pamiętać o właściwym rozplanowaniu wszystkich elementów tak, aby całość była funkcjonalna oraz tworzyła spójną całość. W ogrodzie średniej wielkości sprawdzi się leżak ogrodowy RoofyWhite. Został stworzony jako rozwiązanie dla współczesnego stylu spędzania wolnego czasu we dwoje. Swoim wyglądem odbiega od typowych leżaków ogrodowych. Wbudowany daszek umożliwia wypoczynek bez konieczności stosowania dodatkowej ochrony przeciwsłonecznej. Sam zdecyduj co wolisz, zadaszenie lub pełną ekspozycję słoneczną.

Duży ogród

W dużym ogrodzie można pokusić się o zestaw ogrodowy GardenSet. To niezwykle funkcjonalne rozwiązanie zapewniające komfort wypoczynku przy rodzinnych spotkaniach na świeżym powietrzu. w zależności od indywidualnych preferencji sami decydujemy co wejdzie w skład zestawu:

- dwie huśtawki i stół wolnostojący

- huśtawka, ławka i stół wolnostojący

- dwie ławki i stół wolnostojący

Altana drewniana altanka ogrodowa

Komentarze

Leave a Reply