Jakie meble ogrodowe wybrać?

Jakie meble ogrodowe wybrać?

Wiosną i latem chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu, dlatego dużą wagę przykładamy do wyglądu naszego ogrodu. Zwykle wyodrębniamy część działki, którą przeznaczamy na strefę wypoczynkową, w której znajdują się meble, grill oraz inne akcesoria ogrodowe. Szeroki wybór asortymentu wprawia nas w zakłopotanie, zastanawiamy się co będzie najodpowiedniejsze do naszego ogrodu. Na które akcesoria się zdecydować?

Meble z plastiku

To najtańsze, ale zarazem najmniej trwałe tworzywo z którego produkowane są meble ogrodowe. Plastik jest łatwy w utrzymaniu i nie wymaga konserwacji. Niestety nie jest stabilny, traci kolor pod wpływem długiej ekspozycji słonecznej, a gdy znajdzie się w pobliżu grilla może zostać zdeformowany z powodu wysokiej temperatury. Ryzykowne może okazać się również stawianie na plastikowym stole gorące naczynia. Łatwo ulega zarysowaniom.

Meble z metalu

Metal jest bardzo wytrzymały, jeśli odpowiednio o niego zadbamy. Wymaga konserwacji poprzez chromowanie, cynkowanie, proszkowanie lub malowanie, w przeciwnym wypadku łatwo ulega korozji. Pod wpływem słońca szybko się nagrzewa, a w chłodniejsze dni staje się zimny, dlatego często przykrywa się go poduszkami, które zwiększają komfort użytkowania.

Meble z drewna

Meble z drewna są stabilne i trwałe, a odpowiednio konserwowane posłużą nam na długie lata. Z biegiem czasu możemy je zmieniać w zależności od panujących trendów, łatwo je pomalować, zmienić czy usunąć z nich lakier. Drewniane meble łatwo się składają, dzięki czemu nie wymagają dużo miejsca na strychu czy w garażu. Dzięki stosowanym obecnie biolakierom są obojętne dla otoczenia.

Meble z technorattanu

Technorattan podobnie jak wspomniane wcześniej drewno to tworzywo przyjazne środowisku. Meble z technorattanu są wytrzymałe i nie ulegają odbarwieniu pod wpływem słońca, a co więcej można przechowywać je w ujemnych temperaturach. Technorattan łatwo utrzymać w czystości, wystarczy zwykła szmatka i woda. Meble z syntetycznej żywicy są lekkie, ale nie można ich złożyć, przez co wymagają dużo miejsca w zimowym składziku.

Przy wyborze mebli powinniśmy kierować się stylem, który panuje w naszym ogrodzie. Jeśli dominuje w nim naturalność, najmniej odpowiedni będzie plastik, wówczas lepiej wybrać meble drewniane. W nowoczesnym ogrodzie najlepiej zaprezentują się meble modernistyczne o lekkiej konstrukcji. Natomiast do romantycznego ogrodu będą pasowały ażurowe meble dla których wiodącym materiałem jest metal.

Komentarze

Leave a Reply